U-ETDS Giriş Nasıl Yapılır? UETDS Bilgi Gönderimi

U-ETDS Giriş Nasıl Yapılır? UETDS Bilgi Gönderimi

U-ETDS Sistemini kullanmaya başlamak isteyenler için ilk yapmaları gerekenler şunlardır;

  1. U-ETDS Sistemi kullanıcılarının sistemimize giriş yapıp bilgi göndermeleri için öncelikle üye olmaları gerekmektedir. U-ETDS Sistemine başvuru ve üye olmayla ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
  2. Sisteme üye olan kullanıcılarımız bilgi göndermeye başlamak için IP tanımlama işlemlerini yapmaları gerekmektedir. IP Tanımlama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlattığımız yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Yukarıdaki aşamaları tamamlayan kullanıcılarımız artık sisteme giriş yapıp ücretsiz ve kolayca bilgi gönderimi yapabilirler.

Firma Kaydetme İşlemi

U-etds firma kayıt

Sisteme üye olan kullanıcılarımız firmalarını oluşturarak işlemlerine başlayabilirler. Firma eklemek için Ayarlar > Firmalar bölümüne giderek firma ekle’ ye tıklamalısınız.

U-etds firma bilgileri

Firma Ekle’ye tıkladıktan sonra açılan ekranda firma bilgilerini doldurarak ve firma bilgilerinin alt kısmında bulunan alana gerçek servis kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak kaydetmelisiniz.

Araç ve Personel Kaydetme İşlemi

U-etds araç ve personel ekleme

Firma kaydetme işlemini başarılı şekilde kaydettikten sonra seferlerde çalışacak yetki belgesi sahibi araçlarınızı ve personellerinizi sisteme eklemelisiniz. Araçlarınızı ve personellerinizi U-ETDS Sistemine bir kez kaydetmeniz yeterlidir.

Araç veya personel eklemek için sol kısımda bulunan Seferler > Araçlar veya Seferler > Personeller bölümlerine girmelisiniz. Buraya girdikten sonra Yeni Kayıt diyerek gerekli araç veya personel bilgilerini doldurarak kaydedebilirsiniz.

Eşya Taşımacıları İçin Müşteri Kaydetme İşlemi

U-etds müşteri ekleme

Bu bölüm sadece eşya taşımacılığı yapan firmalarda bulunmaktadır. Eşya taşımacılarının taşıdığı yükün alıcı ve gönderici bilgilerinin kaydedilmesi içindir. Müşteri bölümüne ekleme yapmak isterseniz personel ve araç ekleme bölümündekine benzer şekilde Seferler > Müşteriler bölümüne giderek yeni kayıta tıklamalısınız. Yeni kayıt dedikten sonra açılan penceredeki bilgileri doldurup kaydetmelisiniz. Müşteri bilgilerini sadece bir kez kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Yolcu Taşımacılığı Sefer Gönderimi

U-etds yeni sefer gönderimi

Yolcu Taşımacılığı yapan kullanıcılarımız yeni sefer göndermek istediklerinde sol kısımdaki menüden Seferler > Sefer Listesi ‘ne tıklayarak sefer listesine gidebilirler. Buradan daha önce gönderdiğiniz seferleri görebilirsiniz ve Yeni Sefer diyerek yeni bir gönderim yapabilirsiniz.

Yeni sefer göndermek için açılan penceredeki sefer bilgilerini doldurup kaydetmelisiniz. Kaydettikten sonra bu seferi yapacak personelinizi seçmeli ve yolcularınızın bilgilerini girmelisiniz. Bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra üst kısımdaki UETDS sekmesine geçerek KONTROL ET tuşuna basarak girdiğiniz bilgileri kontrol ettirmelisiniz. Girilen bilgilerde herhangi bir eksiklik var ise bu aşamada tüm eksikler sistem tarafından belirtilecektir. Kontrol sonucu herhangi bir hataya rastlanmaz ise kontrol tuşunun yanında UETDS Gönderim tuşu aktif olacaktır. Son olarak bu tuşa basarak gönderiminizi tamamlamalısınız.

Eşya Taşımacıları İçin Yük Bildirimi işlemi

Eşya/ Yük taşımacılığı yapan kullanıcılarımız yeni yük bildirimi yapmak istediklerinde sol kısımda bulunan menüden Seferler > Sefer Listesi (k) ‘ya tıklamaları gerekmektedir. Bu işlemden sonra açılan ekranda Yeni Sefer tuşuna basarak gerekli bilgileri doldurup kaydetmelisiniz. Başarılı şekilde kaydettikten sonra personel, alıcı, gönderici ve yük bilgilerini girerek kontrol et tuşuna basmalısınız. Eğer herhangi bir hata almazsanız aktif olan UETDS Gönderim diyerek yük bildirimizi tamamlayabilirsiniz.

Sizlerde U-ETDS Sistemi ile verilerinizi kolaylıkla gönderebilirsiniz. U-ETDS Sistemi ile ilgili yardım almak için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.