U-ETDS IP Tanımlama İşlemleri

U-ETDS IP Tanımlama İşlemleri

U-ETDS Sistemi verilerinizi en hızlı ve pratik şekilde yollayabilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir.  Karmaşık işlemler yerine oldukça sade olan ekranlardan kolaylıkla gönderim yapabilirsiniz. U-ETDS Sistemini kullanabilmeniz için dilekçe örneğinde bulunan IP adreslerinin E-devlet üzerindeki IP Tanımlama İşlemleri bölümünden veya Ulaştırma Bakanlığının Bölge Müdürlüklerinden firmanıza yetkilendirmeniz gerekmektedir.

U-etds IP kaydetme

U-ETDS IP Tanımlama işlemini E-devlet üzerinden yapmak isterseniz öncelikle E-Devlet’e giriş yapmalısınız. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “U-ETDS IP Tanımlama” yazarak aratmalısınız. Açılan sayfada eğer şahıs firması iseniz “Gerçek Kişi”, eğer Limited, Anonim vs. firmalardan biri iseniz “Tüzel kişi” seçeneğini seçiniz.  Buradan IP bilgilerini eklemek istediğiniz firmanın isminin yanındaki seç tuşuna basmalısınız. Açılan sayfada ekle diyerek 88.255.228.84, 88.255.228.77 numaralı IP adreslerimizi eklemelisiniz. IP bilgilerini ekledikten sonra tutanak görüntüle diyerek IP bilgilerinin tutanakta yer aldığını kontrol ediniz. Son olarak tutanakta yazan “Gerçek Servis Kullanıcı Adı ve Gerçek Servis Şifresi” bilgilerinizi alabilirsiniz.

IP bilgilerini tanımlamanın bir başka yolu ise U-ETDS Sistemi üzerinden alacağınız dilekçe örneğini firma bilgileri ile doldurup Ulaştırma Bakanlığının Bölge Müdürlüklerine vermektir. Bölge müdürlükleri bu dilekçeniz karşılığında size  “Gerçek Servis Kullanıcı Adı ve Gerçek Servis Şifresi” bilgilerinizi verecektir.

Sizlerde en hızlı şekilde verilerinizi ücretsiz göndermek isterseniz www.uetds-sistemi.com’u kullanabilirsiniz.